AR MANO ŠUNIUI REIKIA SNOODO?

SNOODŲ TIPAI: KURĮ PASIRINKTI?

Augustė

5/17/20234 min read

Lapai, purvas, miškas, sniegas ir vanduo – tai kiekvieno ilgaausio svajonė. Juk taip smagu lėkti laukais – palaidais plaukais, - o ypač miške. Tačiau ar purvinų ir šlapių ausų vaizdas džiugina šeimininką? Ar smagu rinkti sudžiūvusius lapų likučius bei sėklytes iš gražiojo ilgaausio kailiuko? Ar patinka tokias susivėlusias ausis šukuoti? Turbūt, kad ne J

Snoodai (ausų movos) sparčiai populiarėjantis aksesuaras skirtas ilgaausiams/ilgakailiams šunims (nors juos, kaip aksesuarą nešioja ne tik šias savybes turintys šunys). Jie puikiai apsaugo ausis, palengvina jų priežiūrą: kailiukas nenutrupa, mažiau veliasi, todėl jį lengviau iššukuoti. Be to sumažina ausų uždegimo riziką. Vieni pliusai J

Ausų movas taip pat galima naudoti ne tik lauke, bet ir maitinimo metu (ypač RAW). Snoodai apsaugo nuo ausų sumerkimo į dubenį (tikrai niekas nenori tokio aromato ant šuns ausų), bei atsitiktinio įsikandimo.

Taigi, veiklų, kurių metu galima naudoti snoodą išties nemažai, ir kaip gi žinoti, kokį tipą reiktų pasirinkti?

Vandeniui atsparūs, dvigubi snoodai – šio tipo snoodai šunims, puikiai apsaugo nuo lietaus ar sniego, yra tinkami ilgiems pasivaikščiojimams ar aktyviai veiklai (žygiai miške, žiemos veiklos ir pan.). Jie pagaminti iš aukštos kokybės dvigubo audinio, kurio sudėtyje nėra sunkiųjų metalų bei kitų kenksmingų medžiagų, galinčių turėti įtakos Jūsų ilgaausio sveikatai (OEKO – TEX). Dvigubo audinio snoodai yra standesni bei storesni nei kasdieninio tipo snoodai, todėl renkantis juos pirmą kartą rekomenduojame pasirinkti ir reguliuojamą gumelę (t.y. viršutinės gumelės įtempimą galima reguliuoti pačiam). Snoodai su reguliuojama gumele tinka dar ir tuomet, kai abejojate ar dydis bus tinkamas.

Vandeniui atsparūs, dvigubi snoodai gali būti dekoruojami juostelėmis: juoda ir marga snoodui suteikia savitumo bei išskirtinumo, o atšvaitinė – padidina matomumą tamsiu paros metu.

Vandeniui atsparūs, kasdieniniai snoodai – šio tipo snoodai ilgaausiams, apsaugo ausis nuo lietaus, purvo ar sniego, tačiau skirtingai nei dvigubi snoodai, jie labiau tinkami kasdieniniams pasivaikščiojimams (rytiniams ir vakariniams išbėgimams, rato aplink gyvenamąjį rajoną apėjimui, pasivaikščiojimui miesto centre, madų demonstravimui J ). Šie snoodai pagaminti iš tokio pat audinio, kaip ir dvigubi snoodai, tačiau turi vieną sluoksnį, dėl ko yra plonesni bei lengvesni. Kasdieninio tipo snoodai taip pat gali būti gaminami su reguliuojama gumele viršuje.

Maitinimo (poliesteriniai) snoodai – šio tipo snoodai yra neįtikėtinai ploni ir lengvi (nesveria nei 20 gr.), labai malonaus audinio, primenančio šilką. Šiuos snoodus priskyrėme maitinimo tipui, kadangi jo uždėjimas yra labai paprastas (turbūt žinote šuns emocinę būklę prieš maitinimą J ).

Maitinimo snoodai puikiai apsaugo ausis nuo sumerkimo į dubenį bei atsitiktinio įsikandimo. Tebūnie ilgaausio ausys švarios!

Vandeniui atsparūs, žieminiai snoodai – šie snoodai yra pagaminti iš minkšto audinio, kurio viduje yra paminkštinimas/pašiltinimas. Jie yra lengvi, paprastai uždedami ir taip pat gali būti gaminami su reguliuojama gumele.

Jau turbūt iš pavadinimo aišku, jog šio tipo snoodai yra skirti šaltajam metų laikui. Puikiai apsaugo ausis nuo sniego (turbūt kiekvienas ilgaausio šeimininkas žino, kaip atrodo ausys prisivėlusios sniego „bumbulų“) bei drėgmės. Skirti kasdieniniams pasivaikščiojimams.

Flanelės snoodai – šie snoodai pagaminti iš minkšto flanelinio audinio, kuris suteikia šilumos bei papuošia augintinį. Tinkami per šaltas bei sausas žiemos dienas. Taip pat gali būti naudojami ir maitinimui.

Medvilnės/lino snoodai – šio tipo snoodai plačiai papiltę ten kur šilta. Lengvo, natūralaus audinio, pralaidūs orui bei drėgmei puikiai apsaugo ilgaausio ausis nuo sėklyčių, sudžiūvusių lapų, dulkių ar net erkių pateikimo į ausies landą. Taip pat gali būti naudojami kaip maitinimo snoodai.

Ar mano šuniui reikia snoodo? Atsakymas vienareikšmiškai TAIP, jei Jūsų šuo yra ilgaausis, kuris pasivaikščiojimo metu su ausimis surenka viską, ką randa pakeliui ar valgydamas jas sukiša į dubenį kartu su maistu.

Kokios veislės šunims reikia snoodo? Spanieliams, basetams, pudeliams, taksams, seteriams, afganų kurtams, salukiams ir visiems kitiems, kurie turi ilgas ausis ar didelį kalį. Na ir tiems, kuriems tiesiog gražu ir nori papuošti savo augintinį.

Ir visgi kokio tipo snoodą man pasirinkti? Jei didžiausia Jūsų aistra yra aktyvus poilsis gamtoje: žygiai ar slidinėjimas. Neįsivaizduojate savo dienos be poros valandų praleistų miške, ir oras jums tikrai ne rodiklis, o ilgaausis šuo lygiavertis laisvalaikio partneris – rinkitės vandeniui atsparų, dvigubą snoodą - ilgaausio ausis apsaugos ir žygio metu ir trumpam išbėgus atlikti reiklų.

Jei pirmumą teikiate ramiems pasivaikščiojimams mieste ar miške, o lyjant lietui šunį išvedate tik atlikti gamtinius reikalus, tuomet rinkitės kasdieninį snoodą (patogu uždėti, apsaugos nuo drėgmės, bei purvo).

Žieminį ar flanelės snoodą rekomenduojame turėti kaip antrąjį, norint pasipuošti ar pasivaikščioti žiemos sezono metu.

Medvilnės/lino snoodai – šie snoodai yra „the best snood“ vasaros sezono metu. Rekomenduojame turėti, komplekte su vandeniui atspariais bei žieminiais snoodais.